1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12712

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-16, 12:47   Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Midi90 napisał/a:
Minął miesiąc od operacji, nie możemy ruszyć z leczeniem. Jeśli już teraz są problemy z krwią itd. to co będzie po chemii?
Bardzo mi przykro. Niestety dopóki wyniki krwi się nie poprawią to chemia prawdopodobnie nie bedzie podana. Trzeba narazie czekać do poniedziałku może będzie lepiej i leczenie się zacznie.
Midi90 napisał/a:
Nie mam sił, boję się, że za kilka dni usłyszę, że czeka ją już tylko hospicjum.
Narazie planowane jest leczenie trzeba poczekać tym bardziej że
Midi90 napisał/a:
Mama jest w dobrej kondycji, nie wygląda na chorą.


Przykro mi że macie tyle szarpania z administracją i biurokracją. Trzymaj się.
Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2017-02-16, 12:48 ]
Ten guzek w nadnerczu trzeba by dalej diagnozować - wydaje mi się.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12712

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-14, 13:51   Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Midi90 napisał/a:
Podczas pobytu w domu mama rwała się do gotowania, sprzątania (oczywiście bez przesady, na żaden większy wysiłek jej nie pozwoliliśmy), załatwiania spraw z ubezpieczeniem itd., odwiedziny koleżanek.
Niech mama żyje jak chce, niech odwiedza koleżanki niech cieszy się dniem. Oczywiście w rąbanie drzewa możecie ją wyręczyć :mrgreen:
Midi90 napisał/a:
Od ostatniego badania ginekologicznego podczas którego, jak mama przyznała "mocno jej pogrzebali" towarzyszą jej też upławy zabarwione krwią. Lekarze mówią, że to normalne..
Może i normalne ale ja bym to kontrolowała zanim powstaną jakieś niepotrzebne stany zapalne co zawsze po takim"grzebaniu" jest możliwe.
Midi90 napisał/a:
Mama chemię dostanie jutro, później będzie jeszcze dzień na oddziale, lekarz powiedział, że po pierwszej chemii zawsze zostawia pacjenta, aby sprawdzić jak organizm reaguje.
To dobrze bo w razie czego lekarze od razu będą mogli zobaczyć jak mama się czuje. Pomimo to trzeba się z tym liczy że różne działania uboczne po chemii mogą wystąpić (i prawdopodobnie wystąpią) trochę później.

Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2017-02-14, 13:52 ]
Midi90 napisał/a:
Na razie pomoc zaoferowała nam sąsiadka pielęgniarka
To jest bezcenne. Swietnie.
  Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12712

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-09, 10:23   Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Midi90 napisał/a:
Czy to, że te węzły są przerzutowe (powiedział mi że na jego oko i doświadczenie to tak jest), to mamie podadzą jakąś inną chemię?
Nie sądze. Przerzuty mają ten sam charakter co guz pierwotny.
Midi90 napisał/a:
Czy jeśli okaże się, że mamy rak jest wywołany przez mutację genów to też będzie miało wpływ na dobranie odpowiedniej chemii?
Myślę że to może mieć wpływ na dobór chemii.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12712

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-08, 09:13   Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Midi90 napisał/a:
Chciałam dzisiaj interweniować u tej lekarki, ale skoro nie ma mamy lekarza i wyników to chemii i tak chyba nie dadzą.
Faktycznie nie ma sensu interweniować. Bez wyników histopatologicznych żaden lekarz nie wdroży chemii bo dostosowuje się ją do charakteru wykrytych zmian a nie w ciemno.
Musicie jeszcze troche odczekać. Spróbuj dopytywać sie telefonicznie o wyniki. Po takim czasie powinny już być.

Czytałam że uzupełniające leczenie - chemioterapię należy rozpocząć najpóźniej po upływie 6-8 tygodni od
daty leczenia chirurgicznego.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Ola Olka

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12712

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-02-02, 17:09   Temat: Rak jajnika z przerzutami do węzłów chłonnych i otrzewnej
Midi90 napisał/a:
Powiedział jej, że operacyjnie jest wyleczona i ma duże szanse na powodzenie dalszego leczenia i długoletnie życie ... To chyba nieprawda patrząc na opis TK, które było wykonane po operacji ? Z tego co zrozumiałam nadal są tam przerzutowe węzły chłonne, płyn z zawartością komórek rakowych... Dodatkowo stopień złośliwości G3...
Z tego co ja rozumiem to mamę poddano operacji którą rozszerzono ze względu na guza na jajniku. Usunięto też węzły chłonne i wszczepy nowotworowe. Rozumiem że stopień G3 dotyczy usuniętych już zmian...?

TK pooperacyjne określa różne zmiany, jedne określa jako pooperacyjne, inne powinny być poddane dalszej diagnostyce - jak np powiększone węzły chlonne (biopsja) czy małe zagęszczenie w płucach - TK klatki piersiowej.
Trzeba by te badania przeprowadzić. Czy lekarz prowadzący was już na nie skierował?
Midi90 napisał/a:
Z tego co zrozumiałam nadal są tam przerzutowe węzły chłonne, płyn z zawartością komórek rakowych
Ja tego opisu tak nie zrozumiałam, ale może nie mam tu doświadczenia - myślę że napewno ktoś ci tu więcej napisze.

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group